Fudbaleri Velsa i Švajcarske odigrali su nerešeno 1:1 u svom prvom meču u grupi A na Evropskom prvenstvu.

Dve ekipe ukrstile su „koplja“ na Olimpijskom stadionu u Bakuu i Švajcarska je imala i više šansi i bila bolji tim.

Vels je imao staloženost i Denija Vorda, koji je odbranio nekoliko odličnih šansi, pa je kumovao remiju svog tima.

Prvo poluvreme pripalo je Švajcarcima, ali Haris Seferović nije imao dovoljno koncentracije i sreće da ga pretvori u potop Velšana.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Od tri šuta i šanse, dvaput je pucao sa distance, jednom, u poslednjim minutima dobio je pas od Embola na sedam, osam metara iskosa i to je poslao preko prečke.

Vels je imao jednu pravu šansu kada je Kifer Mur glavom šutirao precizno u 15. minutu, a Jan Zomer je morao da paradom vadi loptu iz svog gola.

Uspeo je u tome, pa se na poluvreme otišlo bez golova. Mur je tokom prvog dela igre zaradio i traku na glavi zbog sudara sa igračem Švajcarske.

Već na početku drugog poluvremena Bril Embolo je počeo da pravi šou u tri napada odbrani Velsa.

Kao da Velšanima nije dovoljna opomena bio napad iz 49. minuta kada je Embolo prošao kao brzi voz između dvojice defanzivaca Velsa.

Šutirao je tada na gol, Deni Vord je odbranio i odmah posle kornera Embolo je bio najviši u skoku i postigao je pogodak za 1:0.

Ni dva minuta nisu prošla, ponovo Embolo trči, ostavlja pas za Mbabua, a ovaj očajno šutira sa desne strane iskosa.

Već u 64. minutu Embolo je imao novu šansu za 2:0 kada je ciljao pored gola. Vels je u odbrani bio loš, ali je Mur u napadu uspeo da iznenadi protivnika.

Igrao se 74. minut kada je ofanzivac Velsa iz prekida, posle centaršuta Džozefa Morela uspeo da pogodi mrežu glavom za 1:1.

Do kraja više nije bilo golova, mada je Švajcarska u još nekoliko navrata mogla da ugrozi Vorda. U grupi A vodi Italija koja je pobedila Tursku u petak sa 3:0.