Fudbaleri Austrije savladali su Severnu Makedoniju sa 3:1 u meču prvog kola C grupe Evropskog šampionata.

Austrija je u meč ušla kao veliki favorit, i prva je „zadala udarac“ debitantu na smotri najboljih selekcija „starog kontinetna“, i stigli su do vođstva nakon sjajnog centaršuta Marsela Sabicera u 18. minutu i sjajnog voleja Stefana Lajnera.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Deset minuta je trajala prednost Austrije, kada je nakon velikog kiksa odbrane Austrije i greške golmana Danijela Bakmana Goran Pandev plasirao loptu u praznu mrežu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, pa je raslo samopouzdanje Severne Makedonije da može i do podviga, ali nisu uspeli da iskoriste nekoliko dobrih polukontri, nakon čega je usledila kazna u 78. minut. Centrirao je Danijel Alaba, Mihael Gregorič je iskoristio pad koncentracije Makedonaca i zatresao mrežu za 2:1, dok je konačan rezultat postavio Marko Arnautović u 89. minutu nakon greške zadnje linije Severne Makedonije.

Sva dešavanja sa Evropskog prvenstva možete da ispratite u specijalu na portalu Nova.rs pod imenom EURO 2020.