Mađarska i Francuska su odigrali nerešeno 1:1 u drugom kolu grupe F Evropskog prvenstva u fudbalu i tako priredili najveće iznenađenje dosadašnjeg toka takmičenja.

Mađarska je povela preko Fiole u nadoknadi prvog poluvremena, dok su Francuzi došli do boda golom Grizmana u 66. minutu utakmice.

Posle ovog remija Francuzi su prvi sa četiri boda, dok je Mađarska osvojila svoj prvi bod.

Prvo poluvreme je donelo mnogo uzbuđenja.

Krenula je Mađarska agresivno i ofanzivno i u prvih deset minuta pravila dosta problema Francuzima po levoj strani. Nekoliko solidnih napada i prekida bili su sve što su uspeli da urade.

Usledio je i odgovor Francuza koji su malo po malo krenuli da stvaraju prilike i opsedaju kazneni prostor domaćina.

Prvu priliku je imao Benzema, ali je Gulaši sjajno odbranio.

Ubrzo se razigrao i Mbape koji je bio u dve šanse, ali je oba puta glavom šutirao van okvira gola.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Nastavio je međutim Mbape sa terorom i jednim majstorskim potezom petom stvorio šansu utakmice koju je Benzema nestvarno promašio.

U jeku ofanzive Francuza, imali smo i manju dramu na terenu. Kapiten Mađarske Adam Šali je u 25. minutu pao na travu jer mu je pozlilo pa su morali lekari da intervenišu. On je ustao i napustio igru a zamenio ga je napadač srpskog porekla Nemanja Nikolić.

Nastavila je Francuska da napada bez uspeha, ali je neposredno pred odlatak na odmor doživela šok.

Mađarska je povukla kontru, lopta je došla do Fiole koji je u punom trku ušao u kazneni prostor i udarcem u bliži ugao doneo prednost Mađarima i ceo stadion bacio u potpuni trans.

To je bilo dovoljno za prednost na poluvremenu domaćina.

Usledila je očekivana ofanziva Francuske u nastavku, a prvu vleiku priliku je propustio Dembele u 58. minutu kada je posle driblinga pogodio stativu.

Ipak samo osam minuta kasnije, Francuzi stižu do gola kada je jednu ispucanu loptu Lorisa, Mbape pokupio pored dva igrača Mađarske i majstorski poslao loptu na peterac gde je Orban loše intervenisao i poslao loptu na nogu Grizmana koji je zakucao u mrežu.

Nastavili su sa napadima gosti, ali je pretila i Mađarska.

Do kraja utakmice smo videli jednu veliku priliku Mbapea, ali je Gulaši uspeo da skine zicer.

Mađari su uspeli da s eodbrane i da osvoje veliki bod.