David Alaba je nakon utakmice protiv Severne Makedonije proglašen za igrača meča, ali je u drugom kolu to "palo u vodu".

Igrao se 11. minut kada je Denzel Damfris projurio pored kapitena Austrije koji ga je krajnje nesmotreno i čini se bez preterane potrebe sapleo u kaznenom prostoru.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Nakon konsultacije sa VAR sobom dosuđena je najstroža kazna koju je Memfis Depaj bez problema pretvorio u 1:0 za „oranje“.

Holanđani su u nastavku meča uspeli da postignu još jedan pogodak, upravo preko Demfrisa, pa je susret okončan trijumfom od 2:0, kojim su prošli u narednu rundu.

Sa druge strane, Alabi i drugarima preostaje da pokušaju da protiv Ukrajine u poslednjem kolu dođu do bar jednog boda, što bi trebalo da garantuje prolaz u naredno kolo. Sa druge strane, u slučaju poraza, Austrija će zavisiti od drugih rezultata, jer će sa tri boda biti u igri za jedno od četiri najbolja trećeplasirana tima.