Reprezentacija Turske je i treći meč na Evropskom prvenstvu završila kao i prethodna dva - teškim porazom, pa sa pravom dobijaju epitet gubitnika dana.

Turci su u prva dva kola izgubili 3:0 od Italije, potom 2:0 od Velsa, ali su uprkos tome imali makar malu šansu da dobrom partijom protiv Švajcarske dođu do bodova i bar teoretske mogućnosti da budu među četiri najbolja tima.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Furiozno su krenuli u meč, za četiri minuta imali isto toliko šuteva, ali su nakon pogotka Džerdana Šaćirija u 6. minutu stali i predali se.

Do kraja meča, izuzev gola Kavečija sredinom drugog dela, Turska gotovo da nije postojala, pa su Švajcarci još dva puta zatresli mrežu i sa 3:1 zasluženo slavili.

Sa druge strane, Turska će takmičenje završiti bez osvojenog boda, a sem ukoliko Severna Makedonija i Danska u poslednjem kolu ne dožive pravi rezultatski brodolom, i sa ubedljivo najslabijom gol-razlikom, pošto su postigli samo jedan, a primili čak osam pogodaka, zbog čega će po svemu sudeći Evropsko prvenstvo završiti kao poslednjeplasirana, 24. selekcija „starog kontinenta“.

Podsećamo, sva dešavanja sa Evropskog prvenstva možete da ispratite u specijalu portala Nova.rs posvećenom ovom takmičenju pod nazivom – EURO 2020.