Oglas

HAM_3669
Alen Islamović Foto: Amir Hamzagić/Nova.rs
Alen Islamović Foto: Amir Hamzagić/Nova.rs

Zašto je Alen Islamović decenijama krio svoje pravo ime?

18. dec. 2025. 15:50
>
18. dec. 2025. 15:50

Poznati muzičar karijeru je započeo pre više od 40 godina, a tek relativno skoro otkrio je svoje pravo ime.

Oglas

Alen Islamović proslavio se kao pevač grupa "Divlje jagode" i "Bijelo dugme", nakon čega je nastavio i svoju solo karijeru.

Međutim, iako je godinama jedan od najpopularnijih izvođača na našim prostorima, malo ko zna njegovo pravo ime i razlog zbog koga ga je promenio.

„Kada se desio uspon ‘Divljih jagoda’, grupe u kojoj je Islamović pevao, čelnici nekadašnjeg ‘Jugotona’ došli su na ideju koja se njemu u početku nije svidela. Predložili su Aliji da koristi umetničko ime Alen, uz obrazloženje da to bolje zvuči i da će tako steći veliku popularnost među publikom. On se malo nećkao, nije hteo da menja svoje ime, ali ubrzo je popustio i poslušao savet pretpostavljenih. Danas gotovo niko ne zna da se Alen zapravo zove Alija“, ispričao je svojevremeno izvor blizak pevaču za „Kurir“.

HAM_3611
Alen Islamović Foto: Amir Hamzagić/Nova.rs | Alen Islamović Foto: Amir Hamzagić/Nova.rs

Nakon toga, i Islamović je potvrdio da su ove priče istinite.

„Tačno je. Nema ništa čudno u tome, mnoge svetske zvezde odaberu drugo ime kojim se predstavljaju u javnosti, najčešće neko koje zvuči primamljivije. Tako je bilo i u mom slučaju“, objasnio je Islamović.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare