Oglas

Extraordinary session of Austria's lower house of parliament in Vienna
Aleksander Šalenberg Foto: REUTERS/Leonhard Foeger
Aleksander Šalenberg Foto: REUTERS/Leonhard Foeger

Šalenberg: Moguće restriktivne mere za nevakcinisane

autor:
23. okt. 2021. 12:05

Nevakcinisane osobe u Austriji bi mogle da se suoče sa novim restriktivnim merama ukoliko broj obolelih nastavi da raste, izjavio je kancelar Aleksander Šalenberg.

Oglas

Ova informacija pojavila se nakon sastanka između Šalenberga i visokih državnih zvaničnika, koji su razgovarali o odgovoru na brzo povećanje broja obolelih."Pandemija još nije iza nas. Naići ćemo na pandemiju nevakcinisanih", rekao je kancelar.On je rekao da ukoliko broj kovid pacijenata na intenzivnoj nezi dostigne 500, ili 25 odsto ukupnog kapaciteta zemlje, ulasci u restorane, hotele, biće ograničen samo na vakcinisane ili oporavljene od kovida.Ukoliko brojka dostigne 600, odnosno, ukoliko se popuni trećina odeljenja intenzivne nege u zemlji, vlada planira da uvede restriktivne mere za nevakcinisane.U tom slučaju oni bi mogli da napuste domove samo ako imaju poseban razlog.Trenutno u Austriji na jedinicama intenzivne nege ima 220 pacijenata.Austrija je dosad revakcinisala 62,2 odsto građana, a 65,4 je primilo bar jednu dozu vakcine.BONUS VIDEO: Kako izbeći korona ponor?

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=kakoizbeikoronaponor-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="2572988"]***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare