Oglas

EPA-EFE/DAVID CROSLING AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT
Foto: EPA-EFE/DAVID CROSLING AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT
Foto: EPA-EFE/DAVID CROSLING AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Nema sigurnog tretmana protiv kovida-19

autor:
09. apr. 2020. 23:44

Nema sigurnog leka za lečenje pacijenata obolelih od kovida-19, ali naučnici tragaju za odgovarajućim tretmanom, prenosi portal Juronjuz. Većina naučnika smatra da nije učinjeno dovoljno da se spreči pandemija.

Oglas

Nema sigurnog tretmana protiv kovida-19PARIZ, 9. april, (Tanjug) - Nema sigurnog leka za lečenje pacijenata obolelih od kovida-19, ali naučnici tragaju za odgovarajućim tretmanom, prenosi portal Juronjuz.Doktor Didije Raul iz Univerzitetskog medicinskog instituta u Marseju smatra da je jeftini lek protiv malarije efikasan u lečenju kovida-19.Svoje tvrdnje temelji na obećavajućim rezultatima nedavnog istraživanja na maloj grupi obolelih koji su tretirani hlorokinom, lekom protiv malarije.Međutim, Mari-Pol Kini je jedna od mnogih skeptika u naučnoj zajednici i ona tvrdi da trenutno gotovo i nema čvrstih dokaza da je hlorokin(hidroksiklorokin) efikasan.Većina ipak smatra da nije učinjeno dovoljno da se spreči pandemija korona virusa nakon iskustava sa epidemijom SARS-a 2003. godine i kasnije MERS-a 2012. godine.Osnivač Majkrosofta i filantrop Bil Gejts upozorio je 2015. godine da svet nije spreman za neku buduću pandemiju."Ako nešto ubije više od 10 miliona ljudi u narednoj dekadi, najverovatnije će to biti virus, pre nego rat", upozorio je Gejts.Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare