Oglas

Odblokiran auto-put, pijačari se razišli, sastanak s Vučićem u subotu

13. apr. 2022. 09:08
>
13. apr. 2022. 20:41

Pijačni prodavci nezadovoljni uvođenjem elektronske fiskalizacije završili su sa blokadom Slavije u Beogradu, koja je trajala više od četiri sata. Prethodno su demonstranti bili u protestnoj šetnji od TC Ušće preko Zelenog venca, Makedonske do zgrade RTS-a, zatim do Predsedništva Srbije i na kraju su blokirali najpoznatiji beogradski kružni tok. Delegacija pijačara je satima čekala na prijem u Predsedništvu, ali ih na kraju niko nije primio. Organizatori su najavili nova protestna okupljanja, a po završetku skupa jedna grupa uputila se ka Gazeli. Nakon toga su blokirali auto-put na oko sat i po vremena, a blokada je završena kada je stigla informacija da je sastanak sa predsednikom dogovoren za subotu u 10h.

Oglas

#fb_live_video

Šta znamo do sada

Blokiran auto-put kod Mostara

Razvoj događaja

58 Objava

13.04. 20:19

Pijačni prodavci se razišli

Nakon što su blokirali auto-put oko sat i po vremena, blokada je završena kada je stigla informacija da je sastanak sa predsednikom dogovoren za subotu u 10h.

13.04. 20:07

Prodavci odlučili da se raziđu, ali...

Nakon celodnevnog protesta, pijačni prodavci odlučili su da se raziđu, ali su još jednom naglasili da će protestovati i nakon sastanka sa Vučićem ukoliko se njihovi zahtevi ne ispune.

13.04. 20:03

Zakazan i sastanak sa Vučićem

Praštalo je rekao i da delegacija ide kod Aleksandra Vučića u subotu u 10 ujutru.

13.04. 20:02

Praštalo došao na auto-put, smatra da treba da se raziđu

Srđan Praštalo iz Udruženja pijačnih prodavaca došao je na autoput kod Mostara.

"Mi smo pokazali da ne možemo da se ponizimo i da imamo i silu, ali da njome ne možemo sve da postignemo", rekao je.

Podsetimo, on je ranije rekao da više neće prijavljivati skupove, jer je očigledno da nikog nije briga što je Slavija bila blokirana i što su ljudi satima pešačili zbog toga.

"Što se mene tiče, protest je završen. Ja svoju reč držim, a čekam da predsednik održi svoju", poručio je Praštalo.

On je najavio da će se naknadno doneti odluka u kakve proteste će se dalje ići nakon 1. maja, kada stupa na snagu zakon koji im propisuje obavezu posedovanja fiskalnih kasa.

Praštalo je, u izjavi novinarima, demantovao da su ih iz Vučićevog kabineta uopšte pozvali na sastanak, iako je oko 14 časova sa razglasa objavljeno da je poziv upućen i da tročlana delegacija ide u kabinet predsednika.

Delegacija na čelu sa Praštalom je tri sata čekala ispred ulaza u zgradu na Andrićevom vencu, ali ih niko nije primio. Prethodno su pijačni prodavci u Beogradu protestovali 14. i 31. marta.

Rekao je da

13.04. 19:48

Ogromne gužve na Gazeli

Blokirana su oba smera auto-puta E-75 koji iz Beograda vodi prema Nišu. Stvorile su se gužve u oba smera.

Gazela gužva
Foto: Naxi kamere | Foto: Naxi kamere

13.04. 19:33

Jedna grupa želi da se blokada obustavi, drugi poručuju - ne idemo

Pojedini prodavci žele da se završi blokada, dok neki ne žele da čekaju subotu.

Beograd, 13.04. 2022. Pijačni prodavci protest autoput blokiran gazela Foto: Vesna Lalić/Nova.rs
Foto: Vesna Lalić/Nova.rs | Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

"Ako u subotu bude negativan odgovor, u ponedeljak nastavljamo", navode oni.

13.04. 19:31

Potvrđeno: Sastanak sa Sinišom Malim u subotu u 9h

Jedan od prodavaca obratio se okupljenima i rekao da je ministar finansija Siniša Mali zakazao sastanak u subitu u 9h.

Beograd, 13.04. 2022. Pijačni prodavci protest autoput blokiran gazela Foto: Vesna Lalić/Nova.rs
Foto: Vesna Lalić/Nova.rs | Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

13.04. 19:28

Pijačari mole Beograđane za pomoć

"Potrebna nam je vaša pomoć da preživimo", navode pijačari i pozivaju Beograđane da im se pridruže.

Pijačni prodavci protest autoput blokiran gazela
Foto: N1 | Foto: N1

13.04. 19:09

Mali zakazao sastanak za subotu u 9h, prodavci traže da ih primi sutra

Prema nezvaničnim infirmacijama do kojih smo došli u razgovoru sa pijačnim prodavcima, ministar finansija Siniša Mali zakazao je satsanak u subotu u 9 ujutru, međutim, okupljeni traže da ih primi sutra.

Beograd, 13.04. 2022. Pijačni prodavci protest autoput blokiran gazela Foto: Vesna Lalić/Nova.rs
Foto: Vesna Lalić/Nova.rs | Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

13.04. 18:51

Navodno Siniša Mali hoće da razgovara sa pijačarima

Jedna grupa demonstranata navodno je dobila poziv da razgovara sa ministrom finansija Sinišom Malim, kako bi se našlo rešenje za ovu situaciju.

Međutim, zvanične potvrde nema.

Druga grupa demonstaranata je za to da se nastavi sa blokadom autoputa, te da ako ministarstvo finansija, odnosno ministar Mali, želi da razgovara, da to uradi odmah.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare