Kon, Pelemiš, Tidorović: Koga će sve Vučić odlikovati

Društvo 11. nov. 202010:51 > 12:04
Podeli:
Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs

Povodom obeležavanja Dana primrja u Prvom svetskom ratu, predsednik Srbije Aleksandar Vučić će uručiti ordenje Karađorđeve zvezde(prvog i drugog stepena) i zlatne medalje za zasluge zdravstvenim radnicima, ali i novinarima, zbog doprinosa u borbi sa pandemijom koronavirusa.

Na osnovu člana 112. stav 1. tačka 7. Ustava Republike Srbije i člana 12. Zakona o odlikovanjima Republike Srbije (“Službeni glasnik RS”, br. 88/09 i 36/10), i Ukaza koji je doneo, za izuzetne zasluge i doprinos u sprovođenju aktivnosti na sprečavanju širenja zarazne bolesti COVID-19, orden Karađorđeve zvezde prvog stepena će biti dodeljen epidemiologu Predragu Konu, članu vladinog Kriznog štaba i direktora Gradskog zavoda za javno zdravlje u Beogradu.

Pročitajte još...

Pored Predraga Kona, identično priznanje, Vučić će uručiti i Mijomiru Pelemišu, takođe članu Kriznog štaba, zaposlenom na Klinici za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije.

Foto: TANJUG / DRAGAN KUJUNDZIC / nr

Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena biće dodeljen epidemiologu Branislavu Tiodoroviću sa Instituta za javno zdravlje u Nišu, Goranu Stevanoviću direktoru Klinike za infektivne i tropske bolesti KC Srbija. Uz njih dvojicu, ovo prestižno priznanje dobiće i Danica Grujičić, direktorka Instituta za onkologiju, Branimir Nestorović sa Univerzitetske dečje klinike Tiršova, kao i imunolog Srđa Janković.

Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena biće dodeljen:

Ivanu Miloševiću sa Klinike za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije, Nebojši Lađeviću lekaru Kliničkog centra Srbije, Mariji Zdravković iz Kliničko-bolničkog centra “Bežanijska kosa” i Radmilu Jankoviću, lekaru Kliničkog centra u Nišu.

Zlatnom medaljom za zasluge biće nagrađeni:

Institut za transfuziju krvi Srbije

Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut”

Institut za javno zdravlje Vojvodine

Institut za virusologiju, vakcine i serume „Torlak”

Institut za primenu nuklearne energije INEP

Institut za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo IMGGI

JKP „Vodovod i kanalizacija” Novi Sad

JKP „Vodovod” Sremska Mitrovica

Vladimira Nešića – Institut „Mihajlo Pupin”

Ognjena Ristića – Institut „Mihajlo Pupin”

prof. dr Vesna Turkulov – Klinika za infektivne bolesti Kliničkog centra Vojvodine

prof. dr Petar Svorcan – Kliničko bolnički centar Zvezdara

mr sci. med dr Vesna Dopuđa Pantić – Kliničko bolnički centar Zvezdara

doc. dr Nataša Petrović Stanojević – Kliničko bolnički centar Zvezdara

Dušan Jovičić – Kliničko bolnički centar Zvezdara

prof. dr Slobodan Milisavljević – Klinički centar Kragujevac

prof. dr Dragoš Stojanović – Kliničko-bolnički centar „Zemun”

dr Vesna Savić – Kliničko-bolnički centar „Zemun”

Aleksandra Stojić – Kliničko-bolnički centar „Zemun”

prof. dr Vladimir Đukić – Kliničko-bolnički centar „Dr Dragiša Mišović – Dedinje”

dr Vladimir Radović – Kliničko-bolnički centar „Dr Dragiša Mišović – Dedinje”

Radica Avramović – Kliničko-bolnički centar „Dr Dragiša Mišović – Dedinje”

Ana Stojković – Klinika za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije

dr sci. med Marija Milenković – Klinički centar Srbije

prof. dr Ivan Palibrk – Klinički centar Srbije

dr Aleksandra Petrović – Kliničko-bolnički centar „Bežanijska kosa”

Nada Milanović – Kliničko-bolnički centar „Bežanijska kosa”

dr Nenad Ristović – Zdravstveni centar Zaječar

Muamer Turković – Opšta bolnica Novi Pazar

dr Biljana Glišić Ugrica – Gerontološki centar Novi Sad

Ljubinka Cvetanović – Gerontološki centar Beograd

Nataša Janković – Gerontološki centar Novi Sad

dr sci. med Uglješa Jovičić, general-major – Vojnomedicinska akademija

doc. dr Iva Udovičić, pukovnika – Vojnomedicinski centar Karaburma

Srebrnom medaljom za zasluge Vučić će odlikovati:

Zavod za biocide i medicinsku ekologiju – Beograd

JKP „Gradska čistoća” – Beograd

Gradski zavod za javno zdravlje – Beograd

Gerontološki centar Beograd

Gerontološki centar Novi Sad

Gerontološki centar Šabac

Upravu za izvršenje krivičnih sankcija

Nacionalnu organizaciju osoba sa invaliditetom Srbije

Udruženje Džedajski pokret – Niš

Centar za dnevni boravak dece, omladine i odraslih lica sa smetnjama u razvoju „Mara” – Niš

Gorana Bojovića – Zavod za sport i medicinu sporta Republike Srbije

Mladena Mijatovića – TV „Pink”

Anu Stamenković – Radio-televizija Srbije

Ivanu Božović – Radio-televizija Srbije

Vladimira Zakonovića – Radio-televizija Srbije

Milicu Marković – Dnevni list Blic

Božicu Velousis – Beograd

Branka Antića – Beograd

prof. Željka V. Zirojevića – SUBNOR Srbije

Ordenom Karađorđeve zvezde prvog stepena, Vučić će odlikovati:

dr Miodraga Lazića, posthumno – Klinički centar Niš

Foto: Printscreen/YouTube/RTS Program za dijasporu – Zvanični kanal

Zlatnom medaljom zasluge predsednik će odlikovati:

prof. dr Dragana Markovića, posthumno – Klinički centar Srbije

doc. dr Vladimira Žugića, posthumno – Klinički centar Srbije

dr Biljanu Natić Ljumović, posthumno – Dom zdravlja Niš

dr Gorana Ivankovića, posthumno – Opšta bolnica Ćuprija

dr Vojkana Šuluburića, posthumno – Opšta bolnica Čačak

dr Dušanku Živković, posthumno – Opšta bolnica Leskovac

dr Miroslava Vasića, posthumno – Varvarin

dr Dragoslava Arsića, posthumno – Varvarin

dr Stanislava Ostojića, posthumno – Klinički centar Vojvodine

dr Miroslava Jovanovića, posthumno – Beograd

dr Milana Mileusnića, posthumno – Beograd

Slavicu Gujanicu, posthumno – Dom zdravlja Sjenica

Ordenom belog orla sa mačevima trećeg stepena:

Radivojević Dušana Jelesija, brigadnog generala

Anđelković Radovana Radivoja, pukovnika

Ordenom zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena

Pukovnika Korugu Borislava Dragana

Srebrnom medaljom za hrabrost „Miloš Obilić“

Krnjajić Nebojša Borislava, potpukovnika

Zorzić Andrije Tomu, kapetana

Srebrnom medaljom za zasluge:

Lazić Aleksandra Srđana, pukovnika

Ćurčić Živka Petra, pukovnika

Mlaednović Srećka Milana, potpukovnika

Jovanović Milorada Milana, potpukovnika

Ivanković Dragoslava Negovana, potpukovnika

Marić Janka Momčila, zastavnika prve klase

Ljiljak Milana Miroslava, zastavnika

Petrović Rajka Gorana, zastavnika

Deljanin Jugoslava Jovicu, zastavnika

Radišić Daliborku, Vojnomedicinski centar Karaburma

Zlatnom medaljom za revnorsnu službu:

Smiljković Tomislava Zorana, potpukovnika

Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena

Nebojšu Apostolovića

Srebrnom medaljom za zasluge

Pavla Gavuru

Nemanju Držaića

Nika Davida

Lazara Ereša

Nenada Jankovića

Ordenom Republike Srbije na lenti

Gzavijera Betela, primijera  Velikog Vojvodstva Luksemburga

Ordenom srpske zastve prvog stepena

akademika Nikolaja Aleksandroviča Muhina

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Komentari

Vaš komentar