Kamila Valijeva

Kamila Valijeva na kraju je ostala bez medalje u pojedinačnoj konkurenciji. Nakon razočaravajućeg nastupa u slobodnom programu takmičenje je završila na maleroznom četvrtom mestu.

Nakon kratkog programa bila je ubedljivo prva, ali je pritisak na kraju slomio.

Četiri puta je pala tokom slobodnog programa i tako ostala bez medalje, koja je delovala kao neminovnost nakon kratkog programa. Ruskinja je od početka Zimskih olimpijskih igara prva ličnost takmičenja, a prošla je put od otkrovenja do varalice u očima mnogih.

Na kraju nije uspela da izdrži sve pritiske, pa je ostala bez medalje. Nakon toga je dugo plakala, pa su odmah nakon nastupa tešili članovi tima najmanje 10 minuta.

Zlatnu medalju je osvojila Ana Šerbakova sa ukupnim skorom od 255.95 poena, dok je Aleksandra Trusova, takođe Ruskinja, završila takmičenje na drugom mestu sa 251.73 poena. Treće mesto osvojila je Kaori Sakamoto iz Japana sa 233.23 poena, dok je Valijeva ostala na 224.09.

BONUS VIDEO Vukićević nakon poslednjeg mesta u Pekingu: Glavni cilj bio da završim trku