Bojan Zdelar; Foto: Kajakaški savez Srbije

Srpski kajakaš Bojan Zdelar nije uspeo da se plasira u finale jednoseda na 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Zdelar je u svojoj polufinalnoj trci zauzeo poslednje, osmo mesto s vremenom 3:29,525 minuta, a onda je bio poslednji i u B finalu jednoseda sa 3:31,689 minuta.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojio je Mađar Balint Košas s vremenom 3:20,643, dok je srebro pripalo njegovom sunarodniku Adamu Vargi koji je za 1,788 sekundi bio sporiji od pobednika.

Na treći stepenik pobedničkog postolja popeo se Portugalac Fernando Pimetra koji je trku završio za 3:22,478.

Milica Novaković nije uspela da se plasirala u finale jednoseda na 200 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju, polufinalnu trku odveslala je za 40,257 sekundi, što je bilo dovoljno za šesto mesto.

Onda je srpska kajakašica zauzela četvrtu poziciju u B finalu jednoseda na 200 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju. Ona je trku završila za 40,527 sekundi, a isti rezultat imala je i Kanađanka Mišel Rasel.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je Novozelanđanka Lisa Karington s vremenom 38,120, srebro je pripalo Terezi Porteli iz Španije, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela Ema Jorgensen iz Danske.