Viktor Troicki protiv Majkla Moa odigrao je neverovatan meč 1. kola Australijan opena, izgubio je posle drame sa 6:7, 7:6, 6:3, 6:7, 5:7 od Amerikanca, iako je imao 4:0 u poslednjem setu.

Mo je dobio prvi set sa 7:6 (3), a onda je Viktor uzvratio istom merom, sa potpuno identičnim rezultatom je uveo meč u treći set, a maraton je u prva dva seta već potrajao sat i 43 minuta.

U drugom setu, nastavilo se u egalu, s time da je Viktor imao brejk šansu pri vođstvu od 1:0, što ipak nije iskoristio. Nadoknadio je to u narednoj prilici, prvo je servirao bez izgubljenog poena, a onda i poveo sa 3:1.

Tempo je održao do kraja seta, i sedmi gem je odservirao bez izgubljenog poena, što je bio jasan znak rivalu da neće popustiti.

U četvrtom setu, u prvom gemu je čak tri brejk lopte imao Troicki, nije ih materijalizovao, a Mo je dostojan otpor pružao tek do 3:3.

Brejk je onda Troicki napravio ostavivši ga na nuli, ali je prokockao servis za pobedu, pa je Mo izjednačio na 5:5.

To je meč uvelo u taj-brejk, u kom je Viktor propustio svoje šanse, pa se ušlo u peti set.

Viktor je u odlučujućem periodu igre poveo sa 4:0 uz dva brejka, ali je po svom starom običaju to uspeo da prospe.

Ostao je dosledan svojoj nepredvidivosti, Mo je poveo sa 6:5 i dobio priliku da servira za trijumf, nije propustio svoj momenat za veliki ulazak u 2. kolo posle 4 sata i 11 minuta igre.

Bolji iz ovog meča ide na Rafaela Nadala, koji je nadigrao Lasla Đerea u tri seta.