Srpski teniser Filip Krajinović uspešno je startovao takmičenje na ovogodišnjem Australijan openu, pobedom nad Robinom Haseom u četiri seta.

Filip je za dva sata i 17 minuta savladao 197. tenisera sveta i opravdao ulogu favorita.

Krajinović se u prvom i trećem setu namučio sa upornim „laki luzerom“ koji je na iskustvo držao korak za kvalitetnijim Srbinom.

U prvom setu je u sedmom gemu napravio brejk za 4:3 i imao je priliku da reši taj set sa šest dobijenih gemova, ali je popustio u desetom gemu kada je Hase brejkom vratio neizvesnost u prvi set.

Ona je potrajala tek do taj-brejka kada je Krajinović bio sigurniji, da bi mu u drugom setu jedan brejk za 4:2 bio dovoljan da povede sa 2-0.

Tada kreću problemi, a Hase u završnici uspeva da iznenadi Filipa koji je prepustio rivalu jedinu brejk i set loptu u tom delu igre.

Međutim, vratio se u četvrtom setu na viši nivo, prelomio protivnika brejkom za 2:1, onda još jednim za 4:1, pa na kraju prelepim bekhend vinerom na 40:0 u osmom gemu obezbedio plasman u drugo kolo.

Krajinovića tamo čeka Pablo Anduhar koji je bio bolji od Kventina Hejlisa u tri seta.