Olga Danilović spektakularno je debitovala na Grend slemu, protiv Petre Martić je trijumfovala u 1. kolu Australijan opena, sa 7:5, 3:6, 6:4 - izbacila je 19. igračicu sveta, koja je bila 16. nosilac turnira.

Prvi brejk napravila je Petra, 19. igračica sveta, ali joj je ekspresno uzvratila Danilovićeva.

Pri vođstvu od 3:1, uspela je da uzvrati, a drugu brejk šansu pretvorila je u izjednačenje na 3:3.

Kada je shvatila da može da parira ozbiljno kotiranoj protivnici, usledio je juriš na osvajanje prvog seta.

Imala je brejk i set šansu pri 5:4, ali je iskoristila svoju treću priliku nešto kasnije, za 7:5!

Drugi set ipak nije počeo dobro, Martićeva je povela sa 40:15 pri Olginom servisu i drugu priliku iskoristila da odmah napravi razliku brejka.

To je održala do sredine seta, Olgu je malo ohrabrilo što je jedan servis gem osvojila sa nulom na drugoj strani.

Uspela je Olga da napravi i ribrejk, smanjila je tako na 5:3, ali nije mogla da izbegne gubitak drugog seta, ušlo se u treći.

Iako je delovalo da Olga posustaje, kada je pretrpela brejk za 1:3, odgovorila je silovito, povevši sa 40:0. Drugu priliku za ribrejk je materijalizovala i najavila da ništa nije gotovo.

Štaviše, Olga je vezala dva brejka i preokrenula na 4:3, uspela je potom da uz još jedan ribrejk dođe do podviga karijere.

Sada će igrati protiv Šelbi Rodžers, 57. igračice sveta, koja je deklasirala kvalifikantkinju Frančesku Džons.

Inače, 20-godišnjoj Olgi je ovo bio debitantski nastup na Grend slemu u singlu, a trijumfalni nastup protiv iskusne 30-godišnje rivalke, koja se visoko kotira, pokazuje da je čekaju sjajni dani.

Ukoliko potvrdi talenat i protiv Rodžersove, čeka je bolja iz duela Kontaveit (21. nosilac) – Votson.