Filip Krajinović, srpski teniser, plasirao se u četvrtfinale Sinsinati turnira koji se igra u Njujorku.

On je maksimalnim rezultatom savladao mađarskog tenisera Martona Fučeviča, sa 6:2, 6:1.

Krajinović će se u borbi za polufinale sastati sa Milošem Raonićem koji je prethodno pobedio Endija Marija.

Meč je kasnio gotovo sat vremena zbog kiše koja je pala u Njujorku, što se i odrazilo na koncentraciju igrača.

U prvom setu je viđeno čak šest brejkova, a u tim okolnostima bolje se snašao Krajinović i uvodni period meča rešio u svoju korist sa 6:2.

Drugi set je protekao u apsolutnoj dominaciji Krajinovića koji je taj deo meča rešio sa 6:1.

Zanimljivost je da je njegov protivnik osvojio tek jedan svoj servis-gem, u drugom setu.

Meč je trajao 64 minuta, a u narednom meču ga čeka Miloš Raonić, sa kojim se poslednji put sastao pre čak 12 godina!

Filip je u četvrtfinalu Sinsinatija!

6:2, 5:1 – Mađar uzeo prvi gem na svoj servis!

Neverovatno, ali istinito…

6:2, 5:0 – Filip na korak od pobede

Mađar se izgleda potpuno predao što Krajinović lepo koristi i ima veliku prednost.

6:2, 4:0 – Serija!

Filip je odličan, protivnik je katastrofalan, Srbin hita ka pobedi.

6:2, 2:0 – Filip vodi!

Lak prvi gem i brejk, Krajinović vodi!

6:2 – Brejk i prvi set!

38 minuta je trajao prvi set, veliki broj brejkova i na kraju brejk za kraj i vođstvo Krajinovića od 1-0.

5:2 – Konačno!

Krajinović je uspeo da potvrdi brejk i stigne na gem od osvajanja prvog seta!

4:2 – Ponovo brejk!

Pogrešio je Mađar u ključnom poenu i dozvolio Krajinoviću da opet stekne dva gema prednosti.

3:2 – I opet!

Poen koji je trajao 21 udarac Filip je izgubio i omogućio brejk šansu protivniku koji mu je i omogućio duplom servis greškom – 3:2.

3:1 – Novi brejk!

Krajinović je divnim pasing-šot udarcem iskoristio priliku da osvoji gem na servis protivnika!

2:1 – Mađar vraća brejk

Fučoviča nije poremetio prethodni gem, smanjio je rezultat iskoristivši prvu priliku za brejk.

2:0 – Rani brejk Filipa!

Filip je lako osvojio prvi gem na svoj servis, a potom je upisao i brejk za 2:0.

01.50 Meč je počeo!

Posle sat vremena odlaganja zbog kiše, Krajinović i Fučovič su startovali duel!

00.50 Ni Fučovič nije „mačji kašalj“

Mađar možda jeste 84. teniser sveta, ali je u prethodnom kolu savladao Grigora Dimitrova, 14. nosioca na turniru.

00.45 Filip u ritmu

Srpski teniser je u drugom kolu savladao Dominika Tima i priredio veliko iznenađenje.

Šta je Krajinović rekao posle tog meča pročitajte u posebnoj vesti.

00.30 Dobrodošli!

Uživo ćemo pratiti meč trećeg kola turnira Sinsinati između Filipa Krajinovića i Martona Fučoviča.