Američki teniser Tomi Pol pobedio je Pabla Karenjo Bustu u meču osmine finala mastersa u Parizu.

Dan nakon što je senzacionalno izbacio Rafaela Nadala u tri seta, Pol je još jednog favorita arhivirao sa 6:4, 6:4 za sat i 19 minuta.

Pol, 31. igrač planete eliminisao je 14. tenisera sa ATP liste posle zahvaljujući tome što je imao više direktnih poena (24) od Karenjo Buste (20), a manje grešaka (7) od Španca (13).

Amerikanac je u prvom setu već u prvom gemu oduzeo servis Karenjo Busti i nije mu dozvolio da se vrati u meč.

Imao je Pol šansu da uveća svoju prednost u sedmom gemu, ali je Pablo uspeo da se izvuče i natera rivala da tek iz četvrtog pokušaja i set lopte povede u setovima.

U drugom setu je viđen sličan scenario, pošto je brejkom Pol poveo sa 1:0, ali je ovog puta Španac uspeo da izjednači na 3:3 i vrati se u meč.

Ipak, posle velike borbe olako je ispustio svoj servis u devetom gemu bez dobijenog poena i Pol je odservirao za pobedu.

Sledeći protivnik mu je Stefanos Cicipas koji je u svom meču osmine finala savladao Korentina Mutea sa 6:3 i 7:6 (3).

BONUS VIDEO: Novak pobesneo zbog greške i opsovao