Danil Medvedev završio je učešće na Rolan Garosu već u prvom kolu nakon što je poražen od Mađara Martona Fučovića 6:4, 7:6 (3), 2:6, 6:1.

Ruski teniser propustio je dve brejk lopte u prvom setu što je pri rezultatu 4:4 u gemovima kaznio Fučović i stigao do brejka vrednog prvog seta.

U drugom setu viđeno je čak šest brejkova, po tri na obe strane, a bolji u taj-brejku bio je mađarski teniser koji je udvostručio prednost.

Usledilo je buđenje petog tenisera sveta koji je sa dva brejka za 42 minuta stigao do seta i smanjio zaostatak na 2:1.

Iako je treći set nagovestio povratak Medvedeva, zapravo je predstavljao poslednji trzaj Rusa jer je Fučović uz samo jedan izgubljen gem stigao do seta i pobede.

Mađarski teniser će u 2. kolu odmeriti snage sa Albertom Ramosom Vinoljasem koji je savladao Adrijana Manarina 6:4, 6:4, 6:0.

Senzacionalnom pobedom Fučović je eliminisao jednog od igrača koji je spadao u glavne kandidate za visok plasman u Đokovićevoj polovini žreba.