Rezultati: Mari preokretom do trećeg kola

Tenis 01. jul. 202100:17 > 00:34
Podeli:
Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Endi Mari je nakon pobede u drugom kolu nad Oskarom Oteom obezbedio mesto u trećem kolu Vimbldona, i to posle preokreta, 3:2.

PROČITAJTE JOŠ

Mari je do trijumfa nad Oteom stigao nakon što je dobio prvi set sa 6:3, potom naredna dva izgubio sa po 6:4, ali je u naredna dva seta dopustio samo šest gemova rivalu, stigao do 6:4, 6:2 i plasmana u narednu rundu.

Prolaz je obezbedio i Andrej Rubljov trijumfom protiv Lojda Harisa od 3:0 u setovima, 6:1, 6:2, 7:5.

Rubljov, sedmi igrač sveta, pobedio je Južnoafrikanca, 51. na ATP listi, nakon sat i 25 minuta igre.

Rus će u trećem kolu igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija.

U treće kolo su se plasirali i Dominik Kepfer, Frensis Tiafo, Dijego Švarcman, Sebastijan Korda.

Vimbldon, 3. dan

Novak Đoković – Kevin Anderson 3:0 (6:3, 6:3, 6:3)

Mateo Beretini – Gvido Pelja 3:1 (6:4, 3:6, 6:4, 6:0)

Aslan Karacev – Džeremi Šardi 0:3 (6:7, 6:7, 6:3)

Haume Munar – Ilja Ivaška 0:3 (1:6, 5:7, 6:7)

Kei Nišikori – Aleksej Popirin 3:0 (6:4, 6:4, 6:4)

Jošihito Nišikora – Džon Izner 3:2 (7:6, 2:6, 6:3, 7:6, 6:4)

Džordan Tompson – Kasper Rud 3:2 (7:6, 7:6, 2:6, 2:6, 6:2)

Botik van de Zanšulp – Gregoar Barere 3:1 (6:2, 6:7, 6:1, 7:6)

Žo Vilfred Conga – Mikael Imer 2:3 (5:7, 7:6, 7:5, 4:6, 3:6)

Jasutaka Učijama – Karlos Alkaraz 2:3 (3:6, 7:6, 2:6, 6:3, 3:6)

Sem Kveri – Pablo Karenjo Busta 3:0 (7:6, 6:4, 7:5)

Emil Rusuvori – Markos Žiron 2:3 (4:6, 6:2, 2:6, 6:0, 4:6)

Lukas Puli – Kameron Nori 1:3 (7:6, 5:7, 2:6, 5:7)

Danijel Riveiros – Federiko Korija 3:1 (6:4, 4:6, 7:5, 7:5)

Džejms Dakvort – Radu Albot 3:0 (6:4, 6:4, 6:1)

Kristijan Garin – Barnabi Miraljes 3:2 (6:7, 6:3, 3:6, 6:3, 6:2)

Huan Londero – Đanluka Mađer 1:3 (6:7, 0:6, 6:4, 3:6)

Fernando Verdasko – Grigor Dimitrov 1:3 (6:3, 3:6, 4:6, 4:6)

Lorenco Sonego – Pedro Sousa 3:0 (6:2, 7:5, 6:0)

Marin Čilić – Salvatore Karuzo 3:0 (7:6, 7:6, 6:1)

Tejlor Fric – Brendon Nakašima 3:1 (7:5, 3:6, 6:4, 7:5)

Feliks Oger Aljasim – Tijago Monteiro 3:0 (6:3, 6:3, 6:3)

Nik Kirjos – Igo Umber 3:2 (6:4, 4:6, 3:6, 6:1, 9:7)

Kristofer O’Konel – Gael Monfis 2:3 (6:4, 2:6, 6:7, 6:4, 4:6)

Marko Trungeliti – Bendžamin Bonci 2:3 (1:6, 6:1, 6:4, 3:6, 4:6)

Andreas Sepi – Denis Kudla 0:3 (2:6, 4:6, 2:6)

Danijel Evans – Dušan Lajović 3:0 (6:3, 6:3, 6:4)

Mihael Kukuškin – Aleksander Bublik 0:3 (4:6, 2:6, 1:6)

Egor Gerasimov – Karen Hačanov 0:3 (1:6, 6:7, 3:6)

Stiv Džonson – Denis Novak 3:0 (7:6, 6:2, 7:5)

Žiri Veseli – Marton Fučovič 0:1 (3:6, 4:5) – predato od strane Veselog

Denis Šapovalov – Pablo Anduhar – predato od strane Anduhara

Fabio Fonjini – Laslo Đere 3:1 (6:3, 6:4, 0:6, 6:4)

Dominik Kepfer – Sunvu Kvon 3:2 (6:3, 6:7, 7:6, 5:7, 6:3)

Franses Tijafo – Vasek Pospišil 3:0 (6:4, 6:4, 6:4)

Dijego Švarcman – Lijam Broudi 3:1 (4:6, 6:2, 6:1, 6:4)

Entoan Hoan – Sebastijan Korda 0:3 (5:7, 4:6, 4:6)

Oskar Ote – Endi Mari 2:3 (3:6, 6:4, 6:4, 4:6, 2:6)

Lojd Haris – Andrej Rubljev 0:3 (1:6, 2:6, 5:7)

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram