Neverovatna završnica trećeg grend slema sezone u ženskoj konkurenciji.

Kazahstanska teniserka Elena Ribakina osvojila je ovogodišnji Vimbldon pobedom nad Ons Džabir u finalu sa 3:6, 6:2 i 6:2 za sat i 50 minuta tenisa.

Ribakina je slavila posle velikog preokreta i postala je prva posle 14 takmičarki koja je u finalu uspela da trijumfuje nakon izgubljenog prvog seta.

U njemu je Tunišanka bolje servirala i daleko bila uspešnija u realizaciji poena nakon početnog udarca.

Ribakina tu nije mogla da parira i u drugom setu je sačekala kraći pad Džabir, da bi napravila nešto više.

Kazahstanka ruskog porekla je igrala više „hazarderski“ u prvom setu, znatno više je grešila i agresivnost joj se nije isplatila.

Čak 17 grešaka skupo ju je koštalo, pa je Džabir u trećem gemu napravila brejk i povela 2:1.

Propustila je priliku da u petom gemu duplira prednost, ali je brejkom za 6:3 i završila prvi deo igre.

Na startu drugog, Ribakina je odmah napravila brejk i potvrdil ga za 2:0, a u maratonskom četvrtom gemu, Džabir je propustila šansu da se vrati u set.

Ribakina je posle tri spasene brejk lopte sačuvala dva gema viška, posle čega je uzela servis tuniskoj igračici, već vidno nervoznoj, za 4:1.

Ispostaviće se da je taj period bio dovoljan da prelomi drugi set i vrati Ribakinu u igru. Ruskinja iz Moskve koja igra pod zastavom Kazahstana podigla je nivo igre i u trećem setu.

Da brani boje Rusije, bio bi joj zabranjen pristup ovogodišnjem Vimbldonu, zbog rata u Ukrajini, pa je titulu donela Kazahstanu.

Treći set je Ribakina počela brejkom za 1:0, odmah je potvrdila prednost, baš kao i u drugom setu.

Od tog trenutka je sve išlo na njenu vodenicu, iako je Džabir u još jednom momentu imala šansu da se vrati.

Propustila je tri brejk šanse, Ribakina je otišla na 4:2, posle čega je „kao indigom preslikano“, uzela servis rivalki i do kraja prokrstarila do trijumfa, prvog na grend slemovima u karijeri.