Rafael Nadal se plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa pobedom nad Janikom Sinerom rezultatom 7:5, 6:3, 6:0.

U narednoj rundi sastaće se sa Dijegom Švarcmanom koji je izbacio Štrufa rezultatom 3:0.

Janik Siner ima za čim da žali u ovom meču iako rezultat sugeroše da je sve bilo lako za Nadala. Prvi set je praktično bio njegov. Nadal je napravio startni brejk, poveo 2:0, ali je onda Siner vezao četiri gema i vodio 4:2. Servirao je za set pri vođstvu 5:4, ali je tada izgubio gem bez osvojenog poena.

Nadal takve šanse ne propušta i uspeo je u tom naletu da potpuno preokrene i osvoji set 7:5.

I u drugom setu je krenu furiozno Španac i lako došao 4:0, kada Siner uspeva da se vrati i dođe do 4:3, uzvrativši oba brejka Špancu.

Kada je trebalo da napravi završni udarac i potpuno se vrati, Siner je poklekao i dozvolio velikom šampionu da veže tri gema i dođe do 2:0 u setovima.

Treći set je bio potpuno druga priča. Italijan je klonuo duhom, što je Nadal iskoristio da bez problema bez izgubljenog gema stavi tačku na meč i nastavi odbranu titule.