Najbolji teniser planete Novak Đoković vratio je brejk u trećem setu protiv Aleksandra Zvereva, ali je pre toga morao da strada jedan reket.

Srpski i nemački as su podelili po set u četvrtfinalu Australijan opena 6:7 i 6:2, da bi Zverev u trećem setu poveo sa 1:3.

Novak je u tom gemu imao šansu da vrati brejk, izgubio je poen i iznervirao se. Udario je reketom o beton u Melburnu i polomio ga.

Gem ranije seo je na beton i probao da se presabere, pre nego što je krenuo u preokret na putu ka četvrtom setu.

Đoković je posle razbijanja reketa dobio opomenu, ali mu je ovakav izliv besa i energije bio preko potreban. Ubrzo nakon toga Đoković se vratio u treći set i izjednačio na 4:4.

Novim brejkom je otišao na 5:4, a onda odservirao za osvajanje trećeg seta, tako da reket nije stradao uzalud. Baš naprotiv.