Nemci slave istorijsku pobedu u Dejvis kupu, FOTO: EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Dejvis kup reprezentacija Nemačke savladala je selekciju Velike Britanije u četvrtfinalu rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Prvi bod Britancima očekivano je doneo Daniel Evans koji je sa ubedljivih 6:2, 6:1 savladao Gojovčika.

Priliku da obezbedi plasman dalje svojoj selekciji imao je ovogodišnji šampion Indijan Velsa Kameron Nori. Tu šansu ipak nije iskoristio, pošto ga je sa 2:1 u setovima porazio Jan Lenard Štruf.

U prvom setu su oba tenisera po dvaput izgubila svoj servis pa je pobendik odlučen u tajbrejku. Tamo je nakon velike borbe Štruf bio pribraniji za vođstvo u setovima.

Noriju je jedan brejk u drugom setu bio dovoljan da poravna rezultat. Ipak, u trećem delu je pokleknuo dva puta, pa je Štruf osvojio zlata važan bod za svoju selekciju i pritisak prebacio na dubl igrače.

U okršaju prekaljenih dubl igrača, Nemaca Kravica i Puca i Britanaca Solsberija i Skupskog trijumfovao je nemački par nakon dva tajbrejka i dva sata borbe.

Zanimljivo je da tokom meča nije viđen nijedan brejk, ali su Kravic i Puc bili odvažniji u odlučujućim momentima.

Nemci su se ovom pobedom plasirali u polufinale, gde će igrati protiv boljeg iz duela između Rusije i Švedske, koji se igra u četvrtak.

BONUS VIDEO Troicki: Braća Rusi nam pomogli, blagi smo favoriti protiv Kazahstana