Rafael Nadal, drugi teniser sveta, plasirao se u četvrfinale Mastersa u Parizu, pošto je pobedio Australijanca Džordana Tompsona sa 6:1, 7:6.

Dan pošto je upisao 1000. pobedu u karijeri, Nadal je stigao do trijumfa protiv 61. tenisera sveta posle sat i 33 minuta igre.

Šampion Rolan Garosa je sjajno odigrao prvi set, koji je uz dva brejka rešio u svoju korist posle pola sata igre.

U drugom setu se vodila veća borba, nije bilo brejk prilika sve do 12. gema kada je Tompson propustio jednu set loptu pa je taj deo igre rešen u taj-brejku. Drugi teniser sveta je bio siguran u taj-brejku koji je dobio sa 7:3.

Prvi naredni protivnik Nadalu na putu ka prvoj titulu u Parizu biće Pablo Karenjo Busta koji je slavio protiv Slovaka Norberta Gomboša sa 7:5, 6:2.

U četvrtfinale se plasirao i domaći teniser Igo Amber koji je bio bolji od Hrvata Marina Čilića sa 6:3, 6:7, 6:3. On će se za plasman u polufinale boriti sa Kanađaninom Milošem Raonićem.