Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobedom nad Danijelom Evansom, najboljim britanskim igračem.

Evans, koji je prethodnih nedelja uspevao da iznenadi i igrao tenis karijere, u tri seta je poražen sa 1:6, 6:3 i 6:3 i 6:4.

Srpskom igraču je trebalo malo vremena da uđe u ritam, ali kada se to desilo, uspeo je da izađe na kraj sa Britancem koji je u Monte Karlu pobedio i Novaka Đokovića.

Evans je u prvom setu već u drugom gemu napravio prvi brejk za 2:0, ubrzo ga je duplirao i tek na 5:0 se Kecmanović upisao na semafor.

Bilo je kasno da se u tom setu nešto promeni, jer je čak i u gemu koji je osvojio, Kecmanović od 40:0 došao dotle da mora da spasava brejk loptu.

Ipak, nije bilo kasno za preokret u ovom susretu, iako je Miomir izgubio četiri meča u nizu pre okršaja s Evansom.

Tako je u drugom setu dobro odservirao i taj siguran gem mu je bio potreban kao okidač za prvi brejk u meču za 2:0.

Udarci su mu bili sigurniji, servis kvalitetniji i sve se to odrazilo na rezultat, pa je taj jedan brejk bio dovoljan za izjednačenje u setovima.

Treći set je bio pun preokreta. Kecmanović je napravio dupli brejk za 3:0, a od tog trenutka nijedan nije mogao da sačuva svoj servis do 5:3 za Srbina.

Miša je u sedmom gemu iskoristio tek osmu brejk šansu, što sugeriše koliko je bio uporan.

Nažalost, sva ta upornost je isparila već u osmom gemu kada je, umesto da rutinski odservira za prolaz dalje, izgubio servis i produžio meč.

Kecmanović je ipak na kraju uspeo da slomi otpor Evansa i brejkom, posle potpuno ludog seta, povede sa 2:1.

U četvrtom se nastavilo na identičan način. Prvi je brejkom poveo Evans, onda je izgubio dva servisa uzastopno, pa je Kecmanović od 5:2 pustio protivniku da se vrati.

I baš kada je Evans mogao da odservira za 5:5 i potpuni egal u setu, još jednom je popustio i morao da pruži ruku boljem teniseru.

Kecmanović će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz okršaja Lasla Đerea i Korentina Mutea. Meč njih dvojice je takođe u nedelju.