Verovatno najdramatičniji meč ove godine na Rolan Garosu.

Srpski teniser, Miomir Kecmanović ispao je u prvom kolu Rolan Garosa. On je u dramatičnom meču koji je trajao pet sati i 10 minuta izgubio od italijanskog kvalifikanta i 148. tenisera na svetu Andree Vavasorija sa 3:2 (7:5, 6:2, 6:7, 6:7, 6:4) nakon što je propustio ogroman broj prilika.

Srbin je bio daleko bolji u prva dva seta. U 11. gemu uvodnog seta prvi put je oduzeo servis protivniku i to je bilo dovoljno da povede. U drugom periodu je dominirao, a pravio je brejkove u prvom i sedmom gemu.

Potom se „ugasio“ i dozvolio protivniku da izjednači u setovima. Vavasori je treći i četvrti set dobijao u taj-brejku a Kecmanović je u trećem periodu propustio čak četiri meč lopte.

U odlučujućem petom setu, odmah na startu je napravio brejk. Kada je trebalo da odservira za pobedu, propustio je još jednu meč loptu i ispustio brejk.

Veliki broj propuštenih prilika koštao ga je prolaza, a u super taj-brejku izgubio je rezultatom 11:9.

U narednom kolu Vavasori će igrati protiv Argentinca Đenara Alberta Olivijerija, a ovo mu je bila prva pobeda na grend slemu ikada.