Laslo Đere
Laslo Đere ; Foto: Tanjug/AP Photo/Chuck Burton

Srpski teniser Laslo Đere pobedio je švajcarskog igrača Žeroma Kima u kvalifikacijama za turnir u Bazelu.

Srpskim igračima ne cvetaju ruže u subotu pošto je Dušan Lajović izbačen na startu kvalifikacija u Beču, dok je Miomir Kecmanović izgubio polufinale Napulja.

Tek je Đere malo popravio taj skor, pošto je sa 3:6, 7:6 (3) i 6:4 posle preokreta savladao Kima.

Švajcarac je 428. teniser planete koji je momka iz Sente u dva sata i 46 minuta meča doveo na rub ponora.

Tokom prvog seta u kom su se obojica mučila da sačuvaju svoje servise, i jedan i drugi su propustili pregršt brejk šansi.

Kim je u četvrtom gemu prelomio prvi set, poveo je sa 3:1 i rešio taj deo igre u svoju korist, dok je Đere ispustio čak sedam šansi da mu uzme brejk.

Laslo Đere
Laslo Đere; Foto: Tanjug/AP Photo/Chuck Burton

U drugom setu je Kim napravio dva brejka do 4:1, poveo je i sa 5:1, ali je Đere tada krenuo u svoj veliki povratak.

Nadoknadio je zaostatak, izjednačio na 5:5, posle spasene meč-lopte i onda poravnao u setovima.

Treći set je bio lakši pošto je Đere već u prvom gemu uzeo servis protivniku.

Sačuvao je svoj do kraja, propustio jednu meč-loptu, realizovao drugu i sad u finalu kvalifikacija čeka Tara Danijela ili Pedra Martineza.

BONUS VIDEO: Novakov viner na liniju za treću meč-loptu, Cicipasu ni čelendž ne pomaže