Dušan Lajović je završio takmičenje u singlu na Rolan Garosu pošto je u drugom kolu poražen od bivšeg finaliste Vimbldona, Kevina Andersona posle velike borbe u pet setova.

Teniser iz Južne Afrike, trenutno 118. na ATP listi, slavio je posle 192 minuta igre sa 6:2, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

Ispostavilo se da je Anderson ove sezone pretplaćen na pobede nad teniserima iz Srbije.

Pobedio je na startu Lasla Đerea u tri seta, ali protiv specijaliste za šljaku, Lajovića, trebalo mu je daleko više i snage i vremena da dođe do trijumfa.

Šteta je za Dušana što nije uspeo da napravi potpuni preokret. Imao je veliki zaostatak od dva seta, uspeo je da se vrati i izjednači na 2:2, ali nije imao snage i nereva u finišu da dođe do pobede.

U prvom setu, Anderson je krenuo bolje i uz dva brejka, u trećem i petom gemu stigao je do seta (6:2).

I u drugom je bio za nijansu bolji, uspeo je i sedmom gemu da dođe do ključnog brejka pa je posle 72 minuta igre imao dva seta prednosti.

Lajović se nije predavao, naprotiv, zaigrao je bolje, u trećem setu je napravio tri, naspram dva brejka za protivnika, što mu je bilo dovoljno za 6:4 i smanjenje prednosti rivala.

Još bolji je bio u četvrtom setu, uz brejk u osmom gemu za 5:3, odservirao je za 2:2 u setovima.

Konačno, u setu odluke, sve je bilo izjednačeno do osmog gema kada je Anderson uspeo da napravi brejk i povede sa 5:3.

Mogao je Dušan odmah da vrati brejk, ali šansu u devetom gemu nije iskoristio, Anderson je iskoristio treću meč loptu u tako pobedio.

Njega u šesnaestini finala očekuje okršaj sa Andrejom Rubljovom koji je pobedio Alehandra davidoviča Fokinu iz Španije sa 7:5, 6:1, 3:6, 6:1.