Dušan Lajović prošao je u 2. kolo mastersa u Rimu

Dušan Lajović savladao je Španca Alehandra Davidoviča Fokinu rezultatom 6:4, 6:4 i plasirao se u 2. kolo Mastersa u Rimu.

Srpski teniser je kvalifikanta iz Španije pobedio za 74 minuta i ujedno prekinuo crnu seriju. Lajović je trijumfovao prvi put posle deset uzastopnih poraza, odnosno prvi put u nastavku sezone.

Prethodno beležio vezane neuspehe na startu Kicbila (ispao od 118. igrača sveta, Janika Hanfmana), US Opena i Sinsinatija.

Odlično je 25. teniser sveta počeo meč, iskoristio prvu brejk šansu, a onda spasao dve za 3:1. Imao je u devetom gemu tri šanse da osvoji set na servis rivala, ali je to uradio na svoj za 6:4.

Lajović je novim brejkom krenuo ka pobedi, ali je sredinom drugog seta ispustio pomenutu prednost – 3:3.

Ipak, odmah je izvratio istom merom i slomio otpor borbenog Španca, pošto je prvu meč loptu pretvorio u trijumf.

Lajović će u drugom kolu igrati sa boljim iz duela Miloš Raonić – Adrijan Manarino.