Kasper Rud je u drugom kolu završnog mastersa u Torinu savladao Kamerona Norija posle preokreta rezultatom 2:1.

Rud je nakon izgubljenog prvog trijumfovao sa 1:6, 6:3, 6:4.

Nori koji je ušao kao zamena za povređenog Cicipasa bio je furiozan u prvom setu i sa dva brejka lako došao do 6:1.

U drugom setiu je viđena vleika borba, a serveri su bili sigurni sve do osmog gema kada je Norvežanin iskoristio jedinu brejk loptu i došao do izjednačenja u setovima.

I oddlučujući set je rešen posle jednog brejka, kada je Rud ponovo iskoristio jednu priliku i na kraju došao do pobede.

Njegovom pobedom je Novak i matematički obezbedio prvo mesto u grupi kolo pre kraja.

Sada u Zelenoj grupi Đoković ima dve pobede, Rubljev i Rud po jednu.

U trećem kolu sastaće se Đoković i Nori i Rubljov i Rud koji će u direktnom duelu odlučiti ko će u polufinale uz prvog tenisera sveta.