Kasper Rud
Fiti; EPA-EFE/MARK R. CRISTINO

Mađarski teniser Fabijan Marožan plasirao se u četvrtfinale mastersa u Šangaju, pošto je u osmini finala pobedio Norvežanina Kaspera Ruda 7:6(3), 3:6, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 40 minuta. Marožan je 91. teniser sveta, dok je Rud deveti na ATP listi. Bio je ovo 11. poraz u sezoni Norvežanina od igrača koji su gore plasirani od 50. mesta na ATP listi. U istoriji tenisa u jednoj sezoni su više imali samo Nikolaj Davidenko (13), Jevgenij Kafeljnikov i Rajner Šutler (12).

Rudu sada nedostaju samo tri poraza da postavi novi negativni rekord, dva da izjednači učinak ruskog asa.

U prvom setu oba tenisera napravila su po jedan brejk, a pobednik ovog dela meča odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Marošanu rezultatom 7:3. Rud je zaigrao bolje u drugom setu, koji je dobio sa 6:3. U trećem setu viđena je velika borba, mađarski teniser je napravio brejk u devetom gemu i poveo 5:4, a onda je iskoristio drugu meč loptu i zasluženo je stigao do pobede.

Marožan će u svom prvom ATP četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Poljaka Huberta Hurkača i Kineza Žižen Žanga.

Masters u Šangaju igra se za nagradni fond od 8,8 miliona dolara.