Lorenco Museti/Foto/EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Mladi Italijan je osvojio prvu ATP titulu u karijeri.

Lorenco Museti je napravio veliko iznenađenje u finalu Hamburga tako što je u tri seta pobedio Karlosa Alkaraza 6:4, 6:7, 6:4.

Španac je bio veliki favorit, ali je sjajnom igrom Museti pobedio godinu dana mlađeg protivnika.

Prvi set je krenuo silovito, oba tenisera nisu uspela da sačuvaju svoj servis i meč je krenuo sa dva brejka.

U sedmom gemu Museti je napravio drugi brejk i tako rešio pitanje pobednika seta.

Italijan je nastavio da dominira i odmah je, kao i u prvom delu, napravio brejk i poveo sa 1:0.

Alkaraz je propustio šansu da se vrati u meč pri rezultatu 4:3, ispustio je tri brejk lopte, ali je u desetom gemu napravio čudo.

Museti je servirao za meč, ali je Španac sačuvao dve meč lopte i poravnao je rezultat na 5:5.

Otišlo se u taj-brejk i Alkaraz je pri rezultatu 6:3 spasio još tri meč lopte, da bi na kraju osvojio set nakon što je iskoristio prvu set loptu.

Treći set je bio neizvestan sve do desetog gema, kada je Museti iskoristio sedmu meč loptu nakon koje je konačno odneo pobedu.

Podsećamo, Museti je 2021. godine u četvrtoj rundi Rolan Garosa namučio Novaka Đokovića. Tada je Italijan vodio 2:0 u setovima, ali je srpski teniser preokrenuo i Museti je morao da preda meč (6:7, 6:7, 6:1, 6:0, 4:0).