Mladi teniser iz Srbije Hamad Međedović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ITF turnira u Antaliji, nakon poraza od Mađara Fabijana Marošana sa 2:1 u setovima 6:2, 1:6, 7:6.

Prva dva seta su završena na ubedljiv način. Prvo je Marošan dozvolio Međedoviću samo dva gema u prvom setu, da bi srpski teniser u drugom bio još ubedljiviji dozvolivši protivniku samo jedan gem.

Junior iz Novog Pazara i 1.096. teniser planete ispustio je rani brejk u trećem setu, u kojem je poveo sa 2:0, a potom je u 12. gemu oduzeo servis rivalu, koji je u pri vođstvu od 6:5 servirao za meč.

Sedmi nosilac Marošan, koji je 509. na ATP listi, u taj-brejku odlučujućeg seta propustio je četiri vezane meč lopte pri rezultatu 6:2, pa onda još jednu kod 7:6, ali je posle dva časa i 18 minuta igre prošao među osam najboljih.

Turnir u Antaliji igra se na šljaci za nagradni fond od 15.000 dolara.