Marija Sakari, grčka teniserka, priredila je veliko iznenađenje i eliminisala Serenu Vilijams sa Sinsinati turnira.

Takmićenje koje se održava u Njujorku je svakako obeleženo ovim duelom, koji je trajao čak dva sata i 19 minuta.

Grkinja, 21. teniserka sveta, pobedila je sa 2:1, po setovima 5:7, 7:6, 6:1.

Vilijamsova je do prvog seta stigla pošto je napravila brejk u 12. gemu, te iskoristila prvu priliku da povede sa 1-0.

Drugi set je takođe startovao brejkom, ali na drugoj strani.

Amerikanka je uspela da poravna u šestom gemu, potom i da povede sa 5:3, ali je Sakari već u sledećem gemu smanjila, a potom i izjednačila.

U taj-brejku je 25-godišnja teniserka imala bolji ritam i uspela je da iskoristi prvu set loptu.

U drugom gemu trećeg seta je viđena ogromna borba, Grkinja je iskoristila tek osmu brejk loptu i potom je stigla do prednosti od 5:0.

Šesti gem je dobio epsku dimeziju, Vilijamsova je uspela da spasi čak sedam brek i meč lopti, ali ne i da spreči Sakari da u sedmom gemu završi meč.

Grkinja će se u četvrtfinalu sastati sa Joanom Kontom, koja je prethodno pobedila veteranku Veru Zvonarjevu.