Miloš Raonić, 30. teniser sveta, savladao je Endija Marija u trećem kolu Sinsinati turnira.

Kanađanin je do mesta u četvrtfinalu stigao pobedom u dva seta, istovetnim rezultatom – 6:2.

Meč je trajao 92 minuta, a velika borba je viđena u drugom setu.

Prvi je pripao Raoniću relativno lako, od tri je iskoristio dve brejk šanse i potom prvu set loptu.

Nastavak je doneo više uzbuđenja, Raonić je već na startu uzeo brejk, u šestom gemu je Mari imao šansu da sve vrati na nulu, ali je propustio dve prilike.

Već u sledećem gemu Raonić je iskoristio drugu brejk loptu i stigao na korak od završetka meča.

To se i dogodilo u osmom gemu drugog seta, Mari je osvojio tek jedan poen pri servisu protivnika i nije imao šanse da produži meč.

Raonić će se u borbi za polufinale turnira koji se održava u Njujorku sastati sa Filipom Krajinovićem, koji je savladao Martona Fučeviča takođe u dva seta.

Mesta u četvrtfinalu, pored Đokovića koji je pobedio Tenisa Sandgrena i sastaće se sa Jan-Lenard Štrufom, obezbedili su Rejli Opelka, Stefanos Cicipas, Danil Medvedev i Roberto Bautista-Agut.