Srpski teniser Filip Krajinović pobedio je britanskog takmičara Rajana Penistona za polufinale Kvinsa.

Krajinović je za dva sata i devet minuta savladao rivala preokretom sa 4:6, 6:3 i 6:3, pa je otišao u prvo polufinale na travi i na ovoj podlozi napravio rezultat karijere.

Sprečio je iznenađenje protiv 180. tenisera sveta, koji je do sada već šokirao Kaspera Ruda i Fransiska Serundola.

Krajinović je pobeđivao Džensona Bruksbija i Sema Kverija, a za finale će igrati protiv Marina Čilića.

Filip je u prvom setu poklekao u devetom gemu kada je dopustio da Peniston iskoristi drugu šansu i povede 5:4, a onda odservira za set.

U drugom je srpski igrač uspeo da se izvuče odmah na startu, spasao je dve brejk lopte, a onda u šestom gemu realizovao svoju drugu za 4:2.

Od tog trenutka je set mirnije priveo kraju, a bi u trećem napravio čak tri brejka i potpuno dotukao protivnika, mada je na tom putu jednom ispustio i svoj servis.

Podsećamo, drugi polufinalni par u Kvinsu čine Botik van de Zandšulp i Mateo Beretini.

BONUS VIDEO – Alkaraz se „pogubio“ posle meča sa Novakom: Ne znam šta je napravilo razliku