Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pobedom nad Marinom Čilićem u četiri seta 6:2, 2:6, 7:6 (4) i 6:2.

Jedini set Švajcarac je izgubio kada mu je pala koncentracija i kada se raspravljao sa sudijom Emanuelom Žozefom.

Sve osim toga, bilo je bolje po švajcarskog asa, koji je dva sata i 38 minuta igrao protiv hrvatskog tenisera.

Prvi set je rešio sa dva brejka do petog gema kada je vodio sa 4:1, u drugom mu je pala koncentracija kada je izgubio svoj servis za 2:0 u korist Čilića.

Na 3:1 u tom setu raspravljao se sa sudijom koji ga je upozorio da je spor, a Čilić je još jednim brejkom završio posao u tom delu igre.

Ipak, u nastavku nije mogao da parira iskusnijem i slavnijem rivalu. Posle po jednog brejka u trećem setu, Federer je u 13. gemu prelomio, da bi u četvrtom setu rutinski završio posao.

U sledećoj rundi, Federer igra protiv Dominika Kefera, koji je pobedio Tejlora Frica u svom meču druge runde.