Australijska teniserka Ešli Barti plasirala se u finale Vimbldona pobedom nad Anđelikom Kerber u dva seta.

Australijanka je pobedila sa 6:3 i 7:6 (3) za sat i 29 minuta tenisa na terenu Ol Ingland Klaba.

Prva teniserka sveta je tako opravdala ulogu favorita protiv 28. igračice planete koja je već u prvom gemu mogla da ispusti svoj servis.

Kerber je imala dve brejk šanse, a kada ih nije iskoristila, odmah je usledila kazna i Barti je povela sa 2:0.

Ubrzo je uzela i treći gem, pa je sačuvala prednost do kraja seta i povela. Drugi set je bio takmičarski zanimljiviji, jer je Kerber uspela da napravi brejk.

Povela je sa 3:0, ali nije sačuvala prednost, jer je Barti u devetom gemu uspela da joj oduzme servis i poravnala na 5:5.

Ušlo se u taj-brejk, koji je bio jednostran i Barti je tu začas stigla do 6:0 i iskoristila treću set loptu za pobedu.

Ona čeka sada bolju iz okršaja Arine Sabalenke i Karoline Pliškove. Da podsetimo, Barti je na Vimbldonu ove godine napravila najbolji rezultat karijere na grend slemovima, posle Rolan Garosa 2019. gde je, za sada, uzela jedinu titulu sa najvećih turnira.