Kajl Edmund, Dejvis kup reprezentativac Velike Britanije, naredni je protivnik Novaka Đokovića na US Openu.

Britanac je u meču prve runde slavio u četiri seta protiv 54. na svetu, Kazahstanca Aleksandera Bublika, 2:6, 7:5, 7:5, 6:0.

Nije to bio lak meč za Edmunda, 44. na ATP listi, jer je loše počeo meč.

Bublik je u početnom setu napravio dva brejka, u trećem i sedmom gemu i potom dobio naredni za vođstvo u meču.

Ipak, Britanac je u nastavku zaigrao bolje, u drugom setu je napravio brejk na 6:5 i tako završio set i izjednačio, dok je u trećem prvo Bublik došao do brejka za 5:4, potom je izgubio svoj servis, da bi Edmund u 12. gemu iskoristio četvrtu set loptu.

To je potpuno slomilo tenisera iz Kazahstana koji je loše odigrao četvrti set u kom nije uzeo ni gem.

Đoković i Edmund će se po drugi put sastati na US Openu. Prvi put je to bilo u osmini finala 2016. kada je Novak slavio sa 6:2, 6:1, 6:4

Biće im to sedmi okršaj, prvi teniser sveta vodi u pobedama sa 5:1.