Biće napeto

Novak Đoković igraće u finalu Završnog mastersa u Torinu protiv Kaspera Ruda u nedelju od 19 sati.

Norveški teniser je u polufinalu savladao Andreja Rubljova sa 2:0, po setovima 6:2, 6:4, dok je Novak prethodno bio bolji od Tejlora Frica u dva taj-brejka.

Meč Ruda i Rubljova trajao je svega sat i 10 minuta, a Norvežanin je u oba seta pravio po dva brejka.

To mu je bilo dovoljno za prolaz u finale, jer je Rubljov previše grešio (17-9 u neiznuđenim greškama).

Rud je u grupnoj fazi pobeđivao dva puta, dok je jedini poraz doživeo od Rafaela Nadala u rezultatski nevažnom meču.

Đoković i Rud sastali su se tri puta do sada, a Srbin je svaki put izlazio kao pobednik.

Norvežanin iza sebe ima izuzetno dobru sezonu, pošto je igrao u finalima Rolan Garosa i US Opena, a sada će imati priliku za titulu na Završnom mastersu.