Novak Đoković je savladao Tacuma Itoa rezultatom 6:1, 6:4, 6:2 i uz sjajnu igru 13. put stigao do trećeg kola Australijan opena.

Drugi teniser sveta furiozno je otvorio meč i uspešno nastavio odbrane trona u Melburnu. Novak je osvojio prvih pet gemova i na samom startu najavio u kom smeru će ići borba u drugom kolu.

Japanac je samo u šestom gemu pružio otpor i sprečio brejk, ali je Đoković iskoristio prvu priliku da osvoji set i to posle samo 23 minuta.

Ito je nešto više problema najboljem srpskom teniseru zadao u drugom setu. Uspeo je da izbegne brejk sve do devetog gema, međutim, Nole je iskoristio četvrtu brejk loptu i došao na korak do trijumfa.

Po receptu sa početka duela, Đoković je dominantnom igrom i uz dva brejka potpuno slomio otpor rivala. Treći set je osvojio za 29 minuta i na veoma ubedljiv način stigao do trećeg kola.

I na putu ka četvrtoj rundi sa druge strane mreže imaće tenisera iz Japana, Jošihitu Nišioku, koji je posle Lasla Đerea eliminisao i Danijela Evansa.