Najbolji teniser planete Novak Đoković i njegov dubl partner Karlos Gomez-Erera prošli su do polufinala turnira u Majorki u sredu popodne.

Oni su napravili iznenađenje i eliminisali prve nosioce turnira Marsela Granoljersa i Orasija Sebaljosa sa 2:1 u setovima, 4:6, 7:6 (3) i 10:8.

Meč je trajao sat i 40 minuta, a Novak i Karlos su do trijumfa došli preokretom, pošto su dosadašnji favoriti za osvajanje turnira prvi poveli u prvom setu.

I to brejkom već u prvom gemu. Posle toga su samo čuvali servise i rutinski priveli taj deo igre kraju.

Đoković i Gomez-Erera su u drugom spasili tri brejk prilike već u uvodnom gemu, posle čega su imali i set-loptu pri rezultatu 5:4 na servisu protivnika.

Naposletku su kroz taj-brejk došli do izjednačenja, a onda u trećem setu posle serije razmena mini-brejkova i do trijumfa. Đoković i Gomez-Erera će u polufinalu igrati protiv Maraša i Kurešija.