FOTO Tanjug-AP Photo/Andrew Brownbill

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u osminu finala turnira u Marakešu.

Đere je u Maroku pobedio češkog igrača Jiržija Lehečku sa 6:4, 6:4, za sat i 15 minuta.

Srpski predstavnik je bio efikasniji u realizaciji prvog servisa, imao je nešto više samopouzdanja i bio je konkretniji.

To mu je već u prvim gemovima donelo brejk viška do 3:0. Lehečka je uspeo da se vrati u igru brejkom u petom gemu i da izjednači na 3:3.

Ipak, Laslo je u desetom gemu realizovao treću brejk šansu i istovremeno set-loptu za vođstvo 1:0.

Drugi set je počeo bolje po Čeha. Poveo je brejkom 1:0, odmah izgubio svoj servis i Đere je na kraju, u gotovo preslikanom scenariju, u desetom gemu kaznio propuste svog protivnika i na njegov servis prošao dalje.

Đere će u narednoj fazi igrati protiv pobednika meča Jiržija Veselog i Maleka Džazirija.