Laslo Đere
Laslo Đere; Foto: Tanjug/ AP Photo/Chris Carlson

Srpski teniser Laslo Đere prošao je u četvrtfinale turnira u Kicbilu pobedom nad brazilskim igračem Tijagom Sejbot Vajldom.

Đere je za sat i 36 minuta uspeo da izađe na kraj sa momkom koji je u prvom setu bio veća pretnja po finalistu prošlonedeljnog turnira u Hamburgu.

Igrač iz Sente je svog rivala dobio tako što je iskoristio jednu od dve brejk šanse i što je spasavao one koje su se ukazale Brazilcu.

Bilo ih je samo u drugom setu, pošto u prvom nijedan od igrača do taj-brejka nije popuštao i odstupao ni za pedalj.

U boljem početku drugog seta, Đere je iskoristio prvu brejk priliku i poveo sa 2:0, a nešto veći postotak prvog servisa i realizacija poena počeli su da se isplaćuju.

Brazilac je u petom gemu imao 0:40 i čak tri šanse da vrati izgubljeni brejk i nije to uradio, pa je Đere otišao na 4:1.

Još jednu šansu Tijago je ispustio u sedmom gemu kada je Laslo poveo sa 5:2 i time je praktično otklonio sve dileme po pitanju pobednika, pa će u narednoj rundi igrati protiv Pedra Kaćina koji je eliminisao Alberta Ramos Vinjolasa.

BONUS VIDEO: Deset minuta sjajnih poena, čudnih i smešnih situacija na travi