Srpski teniser Laslo Đere pobedio je gruzijskog igrača Nikoloza Basilašvilija u četvrtfinalu turnira u Hamburgu u dva seta i za finale će igrati protiv Filipa Krajinovića.

Đere se plasirao među četiri najbolja tenisera na turniru sa 6:2, 6:2 za sat vremena i četiri minuta tenisa.

Basilašvili nije opravdao ulogu favorita protiv 57. igrača planete, a Đere je već u prvom setu pokazao koliko je nadmoćniji u Hamburgu.

Igrao se treći gem kada je Đere napravio prvi brejk, propustio je šansu da duplira vođstvo u petom gemu, a onda je u sedmom ponovo oduzeo servis Basilašviliju za siguran prvi set.

U drugom je scenario bio vrlo sličan, a srpski igrač je iskoristio po jednu brejk priliku u petom i sedmom gemu. Basilašvili je vodio sa 2:1, Đere je nanizao pet gemova zaredom, posle čega se pobeda nije dovodila u pitanje.

Đere u polufinalu igra protiv Filipa Krajinovića, koji je u tri seta napravio senzaciju i protiv Stefanosa Cicipasa došao do jedne od najvećih pobeda u karijeri (3:6, 6:1, 6:3), pa će Srbija svakako imati finalistu u Hamburgu.

BONUS VIDEO: Novakova 20. grend slem titula