Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrto kolo Vimbldona pobedom nad Marinom Čilićem - 6:7 (3), 3:6, 6:3, 6:3, 6:2.

Medvedev je uspeo da preokrene rezultat od 0:2 do pobede posle tri sata i 42 minuta tenisa.

Čilić je delovao tokom većeg dela meča kao onaj momak koji je 2014. uspeo da se domogne titule na grend slem turniru.

Prvi set je protekao u ujednačenoj borbi u kojoj je svaki od igrača propuštao svoje šanse. Čilić je u jednom trenutku uspeo da uzme servis protivniku i povede 4:2, ali je brže-bolje izgubio svoj.

Ovaj deo igre rešen je u taj-brejku, da bi posle dva lagana brejka u drugom setu delovalo da je Medvedev izgubljen.

Umesto toga, Rus se resetovao, pa je u trećem i petom setu pravio po tri brejka, dok mu je u četvrtom bio dovoljan jedan za konačnu pobedu i rezultat karijere na Vimbldonu.

Do sada na ovom turniru nikada nije prolazio treće kolo i to je činio dvaput, 2018. i 2019. godine.

U narednoj rundi takmičenja ide na Huberta Hurkača koji je u trećem kolu bio bolji od Aleksandera Bublika u tri seta.