Grk pokazao da je u fantastičnoj formi.

Stefanos Cicipas, grčki teniser i aktuelni peti igrač sveta, osvojio je titulu na turniru Masters serije u Monte Karlu pobedom nad Alehandrom Davidovičem Fokinom od 2:0, po setovima 6:3, 7:6.

Cicipas je u prvom setu gubio sa 2:1 nakon brejka, ali je bez izgubljenog poena uzvratio već u narednom gemu, poveo sa 3:2, da bi nakon što je Španac poravnao na 3:3, Cicipas zaigrao odlično, dopustio rivalu samo dva poena u naredna tri gema i sa 6:3 poveo 1:0.

U drugom delu igre Cicipas je lako došao do 2:0, potom je dopustio Špancu da se vrati u meč, igrači su čuvali servis sve do devetog gema kada je Cicipas uspeo da treću brejk šansu pretvori u 5:4. Ipak, već u narednom, i to u momentu kada je servirao za pobedu, dopustio je rivalu da dođe do brejka i izjednači na 5:5.

Kako su u naredna dva gema oba igrača bila sigurna, drugi set je odlučen u taj-brejku. Cicipas je poveo 5:1, a potom, nakon dve propuštene meč lopte, treću pretvorio u 2:0 i tako odbranio trofej u kneževini Monako.