Milenko Sebić u Tokiju, Foto: EPA/VALDRIN XHEMAJ

Nije mogao do medalje.

Srpski reprezentativac u streljaštvu Milenko Sebić osvojio je peto mesto u finalu takmičenja malokaribarskom puškom iz trostava, na Svetskom Kupu u Riju.

Sebić je sa osmog mesta u kvalifikacijama u konkurenciiji 40 strelaca ušao u finale.

Zlato je pripalo češkom takmičaru Privratskom, dok je drugo mesto zauzeo Norvežanin Klausen.

Uz Sebića, nadmetale su se i tri naše reprezentativke puškom. Najuspešnija je bila Andrea Arsović, koja je u kvalifikacijama takmičenja MK puškom iz trostava pogodila 582 kruga i zauzela 14. mesto. Od osme pozicije i finala delila su je samo dva kruga.

Teodora Vukojević je osvojila 21, a Sanja Vukašinović 25. mesto.

Srpski strelci su takmičenjima u trostavu završili učešće na SK u Riju. Učestvovalo je sedmoro naših takmičara, a zabeležena su četiri plasmana u finale.

Zorana Arunović je osvojila zlato vazdušnim pištoljem, Sebić je bio peti u trostavu, šesta pozicije pripala je Teodori Vukojević (vazdušna puška), a Milutin Stefanović je bio osmi vazdušnom puškom.

Svetski kup biće završen u ponedeljak, ali u preostala tri dana na programu su neolimpijske discipline, u kojima takmičari iz Srbije ne učestvuju.

BONUS VIDEO Višković: Novakov poraz u Monte Karlu iznenadio sve