Zvezda-Partizan Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan pred svojim navijačima 89:88 u prvoj utakmici finala Superlige Srbije

Bolje je otvorila duel Zvezda. Crveno-beli su već na startu napravili visoku prednost.

#related-news_0

Posle prve četvrtine, ekipa trenera Janisa Sferopulosa je imala prednost od sedam poena (31:24).

Partizan se u drugoj četvrtini vratio na krilima Alekse Avramovića i Džejlina Smita. Avramović je bio sjajan i poenterski, i po pitanju razigravanja igrača.

Za Zvezdu je veliki problem napravila povreda Nemanje Nedovića, koji je iznet sa terena. Srećom, vratio se u igru u nastavku.

Crno-beli su imali prednost od jednog poena.

U nastavku, ponovo je Zvezdi pripao početak. Na krilima Jaga dos Santosa i Dejana Davidovca crveno-beli su došli do dvocifrene prednosti.

Međutim, Partizan je odbijao da se preda. Crno-beli su se vratili i ušli smo u neizvesnu završnicu.

U jednom trenutku drugog poluvremena, povredio se i Jago dos Santos. Uhvatio se za list i napustio teren.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu u samoj završnici. U jednom trenutku, dosuđen je faul u napadu Zeka Ledeja, koji je tom prilikom i poentirao. To je svakako jedna od odluka o kojima će se pričati.

U jednoj situaciji posle toga, usledio je prekid od 10 minuta kada su sudije pokušavale da ustanove da li je u pitanju nesportski faul. Sudije su se potpuno pogubile. Čak je dozvoljeno i treneru domaće ekipe Janisu Sferopulosu tajm-aut, iako nije trebalo da ga ima, što je greška zapisničkog stola.

Utakmica se završila promašajem Ledeja u poslednjoj sekundi.

Dvorana: Hala Aleksandar Nikolić, Sudije: Milivoje Jovčić, Uroš Oberknežević, Vladimir Jevtović

Crvena zvezda: Lazarević 2, Teodosić 2, Tompkins 3, Davidovac 23, Mitrović 12, Lazić 2, Ilić 4, Nedović 11, Giedraitis 12, Dos Santos 18; Trener: Janis Sferopulos.

Partizan: Smit 14, Ledej 8, Drezgić 0, Avramović 20, Panter 12, Smailagić 0, Jaramaz 0, Dimitrijević 0, Trifunović 8, Anđušić 17, Ponitka 9; Trener: Željko Obradović

Crvena zvezda - Partizan 80:75 (31:24, 20:28, 26:21)