Košarkaši Orlando Medžika pobedili su Čikago Bulse 123:119 u noći između petka i subote, a Nikola Vučević je odigrao neverovatan meč za "mađioničare".

Crnogorski internacionalac je ubacio rekord karijere 43 poena i imao je čak 19 skokova, a Čikago nije imao načina da ga brani.

Kada bi „bikovi“ zbijali reket, Vučević je iskakao na šut za tri poena i pogađao kao bek (4/10). U slučaju kada bi dobio prostor na niskom postu u blizini obruča, horogom je rešavao napade i to je otežavalo odbranu Bulsima.

Vučevića je sa 20 poena ispratio Evan Furnije, dok je Kol Entoni imao 17 poena i devet asistencija u timu sa Floride.

Nikola je svojoj statistici dodao i četiri asistencije u više nego pristojnim procentima šuta 17/29. Zek Lavin je sa 26 poena predvodio Čikago, Patrik Vilijams je dodao 20 poena, a Kobi Vajt 16.

Meč je rešen tek u poslednjem minutu iako je Orlando vodio od početka meča. I to vođstvo je sa dve trojke formirao upravo Vučević, te je Medžik posle samo tri i po minuta igre imao 18:4.

Čikago je do kraja četvrtine ušao u seriju, konsolidovao se i spustio zaostatak na 33:31. Pogotkom Vajta spolja Bulsi su došli i do prednosti 41:39 u drugoj četvrtini i čuvali su je sve do tri minuta pred poluvreme.

Tada Orlando pravi veliku seriju i odlazi na deset razlike 66:56. Uz manje oscilacije čuvao je svoju dvocifrenu prednost tokom treće četvrtine, da bi se u četvrtoj Čikago vratio u egal na dva minuta pre kraja – trojkom Vajta za 112:112.

U završnici su pogađali Vučević i Furnije, pomogao je i Kol Entoni, pa je Orlando upisao vredan trijumf i nije pokvareno jedno od večeri karijere Vučevića.

Da podsetimo, Nikola je prethodni rekord držao od oktobra 2017. godine kada je Bruklin Netsima ubacio 41 poen, s tim što je tada Orlando poražen 126:121.